قیر 70-60 فله فوب سنگاپور (دلار):503
نفت کوره سنگین خلیج فارس (دلار):347,93
پیش بینی قیمت وکیوم باتوم دوره آتی (تومان):7,130,000
قیمت پایه وکیوم باتوم دوره جاری (تومان):6,853,800
تاریخ انتشار :يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۲۲
جالب است ۰
امسال نرخ مالیات بخش‌های تولیدی ۵ واحد درصد کاهش یافت

شناسایی ۷ هزار شرکت صوری دارای فرار مالیاتی

رئیس سازمان مالیاتی گفت: تاکنون بیش از ۷ هزار شرکت صوری شناسایی شده. در تلاشیم علاوه بر شناسایی این شرکت‌ها، ذی‌نفعان اصلی را که مرتکب فرار مالیاتی شده‌اند نیز شناسایی و از آن‌ها مطالبه کنیم. داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سند تحول دولت مردمی، موضوع مبارزه با فرار مالیاتی و شفاف‌سازی اقتصاد مورد تاکید قرار گرفته و طبیعتا نظام مالیاتی باید به سمتی برود که عمده درآمدهای مالیاتی از محل شناسایی فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید تامین شده و فشار بر مودیان منضبط به حداقل برسد.
شناسایی ۷ هزار شرکت صوری دارای فرار مالیاتی
به گزارش بازار قیر به نقل از دنیای اقتصاد رئیس سازمان مالیاتی گفت: تاکنون بیش از ۷ هزار شرکت صوری شناسایی شده. در تلاشیم علاوه بر شناسایی این شرکت‌ها، ذی‌نفعان اصلی را که مرتکب فرار مالیاتی شده‌اند نیز شناسایی و از آن‌ها مطالبه کنیم. داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سند تحول دولت مردمی، موضوع مبارزه با فرار مالیاتی و شفاف‌سازی اقتصاد مورد تاکید قرار گرفته و طبیعتا نظام مالیاتی باید به سمتی برود که عمده درآمدهای مالیاتی از محل شناسایی فرارهای مالیاتی و شناسایی مودیان جدید تامین شده و فشار بر مودیان منضبط به حداقل برسد.
منظور می‌گوید: امسال نرخ مالیات بخش‌های تولیدی ۵ واحد درصد کاهش یافت که این اقدام به تحرک و رونق تولید کمک می‌کند. همچنین معافیت مالیاتی درآمدهای شرکت‌های بورسی در صورت افزایش سرمایه، معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان و تقسیط بلند‌مدت مشاغل آسیب‌دیده از کرونا از دیگر حمایت‌های نظام مالیاتی از بخش تولید محسوب می‌شود. به گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور جرم‌انگاری فرار مالیاتی و تعیین مجازات کیفری برای آن، از جمله مهمترین اصلاحات صورت‌گرفته قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۹۴ بود که زمینه برخورد قضایی با جرایم مالیاتی را فراهم آورده است. استفاده موثر از این ظرفیت قانونی مستلزم همکاری سه‌جانبه میان سازمان امور مالیاتی کشور، پلیس امنیت اقتصادی و دادستانی است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: فرار مالیاتی عموما به سه شکل اساسی عدم ثبت نام به عنوان مؤدی مالیاتی، کتمان درآمد و ثبت هزینه‌های غیرواقعی صورت می‌پذیرد و با توجه به گسترده‌بودن فرار مالیاتی در کشور، عزم جدی و اراده قاطع دو دستگاه برای برخورد با جرایم اقتصادی و فساد اداری لازمه این همکاری‌هاست. البته در این میان پدیده چند‌دفتری نیز راهی برای کتمان درآمد برای اشخاص حقیقی و حقوقی است. منظور می‌گوید: در صورتی که در سه زمینه فرار مالیاتی، فساد اداری و ضعف فرهنگ مالیاتی توفیقات قابل‌ملاحظه‌ای به دست آوریم، امکان اینکه کل بودجه جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی تامین شود، وجود دارد. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در بخشی از سخنان خود بر ضرورت پرداخت مالیات به عنوان یک تکلیف شهروندی و واجب اجتماعی تاکید کرد و گفت: در بحث مبارزه با فرار مالیاتی و فساد باید تمرکز بر کسانی باشد که تاثیر بسیاری در شکل‌گیری این جرایم و مفاسد دارند و طبیعتا با تکیه بر اصل اهمیت، باید سراغ آن ۱۰درصدی برویم که ۹۰ درصد فرار مالیاتی را شکل می‌دهند. رئیس سازمان می‌گوید: تاکنون بیش از ۷۰۰۰ شرکت صوری شناسایی شده؛ در تلاشیم علاوه بر شناسایی این شرکت‌ها، ذی‌‌نفعان اصلی را که مرتکب فرار مالیاتی شده‌اند نیز شناسایی و از آن‌ها مطالبه مالیات کنیم.
سردار سرتیپ غلامرضا رضاییان، در این نشست، ضمن اعلام آمادگی این دستگاه برای افزایش همکاری‌ها با سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امروز ابلاغ می‌کنم اولین اولویت همکاران ما در پلیس امنیت اقتصادی کشور، موضوع مالیاتی است و به زودی در تمامی استان‌ها، تیم‌های همکاری نظام مالیاتی و پلیس امنیت اقتصادی تشکیل خواهد شد.
http://bazareghir.ir/vdcicpar2t1au.bct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما